Kurs robotyki 5-8 lat

Robotyka LEGO® WeDo 2.0 to kurs dla dzieci, stawiających pierwsze kroki w świecie robotyki i programowania. Składa się z 28 lekcji i stawia przed uczniami problemy życia codziennego, do samodzielnego rozwiązania. W tym roku NOWOŚĆ-  będziemy korzystali również  z nowych zestawów LEGO SPIKE ESENTHIAL :)!!!

Na warsztatach z Lego WeDo 2.0 nie dajemy dzieciom gotowych odpowiedzi, lecz narzędzia do ich odnalezienia. Dzieci muszą samodzielnie wykonać daną pracę – zbudować model, zaprogramować, przeprowadzić testy, wyciągnąć wnioski. Tak uczą się uczyć i szukać skutecznych odpowiedzi. Mają możliwość swobodnej eksploracji, popełniania błędów, zadawania pytań Dzięki temu nauka przychodzi im łatwiej, a jej efekty są trwałe, bo bazują na osobistych doświadczeniach.
Dodatkowo podczas warsztatów dzieci pracują w parach, dzięki czemu doskonalą umiejętność współpracy.
Nie bez znaczenia jest także praktyczna, konkretna wiedza, jaką dzieci zdobywają na zajęciach z robotyki. Ich program zawiera w sobie bowiem elementy matematyki, fizyki, elektroniki, programowania, mechaniki, automatyki, cybernetyki i sensoryki. Co więcej, bardzo często, budując konkretnego robota, uczestnicy zajęć mogą dowiedzieć się czegoś o wykonywanym modelu. Przykładowo, konstruując robota przypominającego zwierzę, mogą oni poznać ciekawe szczegóły z życia danego gatunku.
Zajęcia:

  • trwają 60 minut
  • odbywają się w małym grupach max. 12 osobowych
  • każda para uczestników ma swój własny zestaw edukacyjny
  • kurs roczny obejmuje 28 spotkań

CENA: 840 zł  (możliwość wpłaty w ratach: 7 x 120 zł)